top of page

Juridiskie pakalpojumi

3. Dokumentu sagatavošana

Līgumu, dokumentu, prasības pieteikumu sagatavošana un analīze

Birojs sastāda savus un analizē otra līdzēja sagatavotus dažāda veida līgumus, piemēram, apbūves tiesības līgums, atcēlējlīgums, atpakaļpārdevuma līgums, cesijas līgums, dalībnieku līgums komerctiesībās, darba līgums, dāvinājuma līgums, faktoringa līgums, galvojuma līgums, hipotēkas līgums, īres līgums, nomas līgums, apsaimniekošanas līgums, komercķīlas līgums, komisijas līgums, laulāto vienošanās par kopīgās mantas sadali un samaksu, līgums par kopīpašuma lietošanas kārtību, līgums par laulāto mantas sadali, līgums par nekustamā īpašuma ierīkošanu, maiņas līgums, pārjaunojuma līgums, patapinājuma līgums, piegādes līgums, nekustamā īpašuma pirkuma līgums, rokas naudas līgums, nekustamā īpašuma sadales līgums, servitūta līgums, uzņēmuma līgums, uztura līgums, vienošanās par laulības šķiršanu, vienošanās par atbrīvošanu no parāda piedziņas procesā u.c. Uzskaitījums nav izsmeļošs.

PADOMS: Bieži klienti uzskata, ka lētāk, ātrāk un vienkāršāk ir, ja līgumu gatavo otrs līdzējs un atliek tikai sagatavoto līgumu parādīt savam juristam (labākajā gadījumā, dažkārt netiek darīts pat tas, pilnībā uzticoties otra līdzēja sagatavotajam līgumam). Šāds pieņēmums ir maldinošs, jo labi sagatavoti līgumi diemžēl joprojām ir retums (nav atrunāti daudzi iespējamie gadījumi, pretrunas starp līguma punktiem, stila kļūdas u.c., kas padara līgumu grūti uztveramu). Bet, galvenais -līguma sagatavošanā ir ievērotas otra līdzēja intereses, jo līgumu ir gatavojis viņa jurists. Jūsu intereses var tikt aizskartas, vai nepietiekoši ievērotas. Tādēļ vienmēr, kad ir jautājums, kurš no līdzējiem gatavos līgumu, izdevīgākā pozīcijā ir tas, kurš to gatavos no savas puses, ar savu juristu. Nekad otrādi.
Otra līdzēja gatavotam līgumam ir vēl viena "blakne" - par katru punktu, kas Jūsu juristam nepatiks un ko vēlēsieties grozīt, būs jāskaidro otram līdzējam, kādēļ vēlaties to grozīt, jāpārliecina to grozīt. Ja līgumā šādu grozāmo punktu būs daudz, tad pastāv risks, ka par vairākiem punktiem negribēsiet skaidroties un vienoties, jo tas prasa laiku un enerģiju. Turklāt, ja to tomēr darīsiet, pastāv liela iespēja, ka aizvainosiet otru līdzēju un viņa juristu, jo tas tiks uztverts, ka līgums ir slikti sagatavots un Jūs otram līdzējam neuzticaties. Tas gala rezultātā var novest pie tā, ka līgums netiek noslēgts vispār un darījums nenotiek. Ņemiet vērā šo ieteikumu no pieredzes un sastādiet līgumu, sadarbībā ar savu juristu. Lai otrs līdzējs to izskata un izsaka iebildumus.  

Kāds līgums ir labi uzrakstīts līgums? Maksimāli īss, kodolīgs, viegli uztverams, kurā ir skaidrs, kas kuram līdzējam ir jādara, kurā netiek pārmērīgi citēti likuma panti (jo tie ir spēkā un attiecas uz līgumu arī bez pieminēšanas un citēšanas).
 
Birojs sagatavo dažāda veida dokumentus, piemēram, iesniegums, vēstule, iebildumi, kreditora prasījums maksātnespējas procesā, saistību dzēšanas plāns fiziskās personas maksātnespējas procesā, tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāns u.c.

Saistībā ar tiesvedību, birojs sastāda šādus dokumentus: pieteikums tiesai, prasības pieteikums tiesai, klienta paskaidrojums tiesai jau uzsāktā tiesvedībā, laulības šķiršana tiesā, laulāto kopīgās mantas sadale, kopīpašuma izbeigšana, uzturlīdzekļu piedziņa, paternitātes pieņēmuma apstrīdēšana, paternitātes apstrīdēšana, rīcībspējas ierobežošana un aizgādnības noteikšana, īres maksas un komunālo maksājumu parādu piedziņa, problēmas ar nekustamajiem īpašumiem, to apgrūtinājumiem, hipotēkām, zemes likumiskās lietošanas tiesībām, kopīpašuma izbeigšana, neatņemamās daļas izprasīšana tiesā mantojuma lietā, fiziskās personas maksātnespējas pieteikums tiesai, juridiskās personas pieteikums tiesai maksātnespējas procesa pasludināšanai, tiesiskās aizsardzības procesa pasludināšana. Uzskaitījums nav izsmeļošs.

Stack of Files
bottom of page